Викраденого у Херсоні ветерана АТО почали судити у Росії

У Південному окружному військовому суді у Ростові-на-Дону розпочався судовий процес щодо українця, викраденого у Херсоні та вивезеного до Криму — ветерана АТО Павла Запорожця.

Павла Запорожця звинувачують у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 30 (замах), ч. 1 ст. 361 (акт міжнародного тероризму) КК РФ.

Як повідомляє монітор КПГ, на попередньому засіданні 2 лютого Павлу Запорожцю продовжили термін утримання під вартою на 6 місяців.

Адвокат Олексій Ладін заявив 2 клопотання — про неприпустимість огляду телефону та закриття справи.

За словами адвоката, у діях його підзахисного взагалі відсутній склад злочину, оскільки «Запорожець, будучи чинним військовослужбовцем Збройних сил України, виконував бойовий наказ, відповідно до якого йому було поставлено завдання здійснення підриву на шляху прямування військового патруля Збройних сил РФ у нічний час у період дії комендантської години, що виключало загрозу життю та здоров’ю мирних громадян РФ та України. Крім того, 9 травня 2022 року Херсон де юро та де факто був територією іноземної держави Україна і перебування там мирних громадян РФ було виключено».

Проте суд відмовив у задоволенні обох клопотань сторони захисту.

Павло Запорожець

Павло Запорожець

Як повідомлялося, ветерана АТО Павла Запорожця 9 травня 2022 року затримала ФСБ у Херсоні. Після трьох місяців полону та тортур його вивезли до окупованого Криму. Його звинувачують за ст. 361 КК РФ за нібито намір влаштувати терористичний акт у Херсоні.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29