Двоє з трьох вже під вартою: на Херсонщині затримали колабораціоністів (ФОТО)

Зайняли посади у так званій «Північній виправній колонії № 90» у тимчасово окупованому Херсоні – підозрюються троє громадян.

За процесуального керівництва обласної прокуратури повідомлено про підозру колишньому працівнику Херсонського слідчого ізолятора у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України), а також двом місцевим жителям – у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, підозрювані під час окупації міста почали працювати на окупаційну владу країни-агресора. Вони отримали посади у незаконно створеному органі виконання покарань – так званій «Північній виправній колонії № 90».

Колишній працівник слідчого ізолятора став так званим «молодшим інспектором відділу охорони». Двоє інших підозрюваних зайняли псевдопосади «молодшого інспектора нагляду відділу безпеки» і «начальника столового відділу комунально-побутового, інтендантського і господарського забезпечення».

Підозрювані виконували злочинні накази окупантів, діючи у порушення правових норм і стандартів поводження з в’язнями. Окрім того, так званий «начальник відділу» сприяв матеріальному забезпеченню окупантів та опікувався їх харчуванням. За віддану «службу» вони отримували платню у рублях.

Наразі за клопотанням прокуратури двоє з підозрюваних вже перебувають під вартою, питання стосовно третього вирішується.

Досудові розслідування здійснюються слідчими УСБ України в Херсонській області та теруправління ДБР у місті Мелітополі.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29