Арабатська Стрілка: що відомо про знищення штабу батальону Дніпро

Арабатська Стрілка, Херсонщина. 1 листопада ракетами Storm Shadow і ATACAMS ЗСУ завдали удару по штабу угруповання “Дніпро” окупаційних російських військ на південній околиці села Стрілкове на Арабатській Стрілці, окупована частина Херсонської області. За даними на ранок 2 листопада, троє людей з числа вищого офіцерського складу кацапів убито, більше десятка отримали поранення різного ступеня важкості. У тому числі затрьохсочено свіжоспеченого командувача угрупованням “Дніпро” генерала-полковника Михайла Теплинського.

Стрілкове. Юний.

Стрілкове. Юний.

Новина про те, що в результаті точного ракетного удару було уражено розташування росіян у районі Стрілкового, з’явилася в каналах новин вчора вдень. Тоді ж стало відомо, що це колишні дитячі оздоровчі табори “Блакитне Полум’я” та “Юний”, розташовані за південною околицею села неподалік від оздоровчого комплексу “Арабатські Терми”. Сюди штаб окупантів перебазувався після не менш точного розгрому їхнього попереднього командного пункту в червні цього року в готелі Шале Термаль біля села Щасливцеве, на тій же Арабатській Стрілці. Також під удар 1 листопада потрапила база відпочинку “Аура”, яка займала частину території “Юного”.

Спочатку йшлося про одного загиблого та кількох поранених, але на ранок 2 листопада втрати окупантів обчислювалися, за деякими даними, десятком поранених офіцерів та трьома вбитими. У рашистських Z-каналах з’явилася інформація про поранення самого Теплицького із посиланням на його помічника. Як повідомляє кілька новинних видань, під час атаки в штабі йшла нарада зі свіжопризначеним командувачем.

“Блакитне Полум’я” і “Юний” входять до числа тих оздоровчих закладів на захоплених росією курортах Азовського моря, які були відтиснуті окупантами для власних потреб. Обидва об’єкти збудовані у 70-80-х роках ХХ століття, а вже після 2010-го пережили ґрунтовну реконструкцію та входили до числа найкращих за комфортабельністю курортних об’єктів у межах Стрілкового. До речі, літній “Шале Термаль” також був одним з найкомфортніших місць для відпочинку в Щасливцевому і почав приймати відпочиваючих буквально за рік до великої війни.

Окремо треба сказати про 54-річного генерал-полковника Теплинського, який народився у Моспиному під Донецьком. 1991 року він закінчив Рязанське повітряно-десантне училище, а вже 1995 – отримав Героя росії за участь у Першій чеченській війні, встигнувши до цього засвітити в Придністровському конфлікті. У 2015 році, тобто вже після початку війни на Донбасі, обійняв посаду начальника штабу територіальних військ у Південному військовому окрузі, а у 2017 – начальника штабу Південного військового округу рф. Є дані, що Теплинський командував рашистами під Іловайськом влітку 2014 року.

У червні минулого року був призначений командувачем ВДВ росії, проте взимку з’явилися чутки про те, що Теплинського усунуто від керівництва. Також є інформація, що він змінив Герасимова на посаді командувача окупаційних військ у липні 2023 року. Командувачем угрупуванням “Дніпро” було призначено 30 жовтня 2023 року, з чим його успішно привітали ЗСУ.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29