Викрили трьох російських прихильників у Херсоні: що на них чекає

На Херсонщині викрито ще трьох прихильників рашизму. Серед них – молодший інспектор відділу нагляду та безпеки державної установи “Північна виправна колонія № 90”.

Як повідомили 11 травня в пресслужбі СБУ, після захоплення міста він приєднався до окупаційної адміністрації, де брав участь у проведенні масових репресій проти учасників руху опору.

Встановлено, що зловмисник охороняв російські катівні, до яких звозили незаконно затриманих українських патріотів.

Фото: пресслужба СБУ

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Інші двоє колаборантів – добровільно погодились стати “операторами набору даних” у так званому “пенсійному фонді Херсонської області”.

Зловмисниці оформляли документи для нарахування соцвиплат у російській валюті.

Наразі їх підозрюють у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Також відомо, що за підтримання публічного обвинувачення прокурорами Одеської обласної прокуратури суд визнав жителя Херсона винним у колабораційній діяльності  (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Ураховуючи співпрацю зі слідством, його засуджено до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також чоловіка позбавлено права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 10 років.

Прокурори у суді довели, що експрацівник колонії після захоплення Херсона перейшов на бік ворога та почав співпрацювати з окупаційною владою.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29