На Херсонщині через дії шахраїв громадяни втратили 108 тисяч гривень

За останні кілька днів 5 жителів області втратили усі заощадження через різні шахрайські схеми: під приводом «зняття порчі», схеми «ваш родич у біді», під виглядом відновлення документів та оформлення на сумнівних ресурсах грошової допомоги постраждалим від війни.

До поліції звернулася 67-річна жителька Херсона. Вона повідомила, що вдень до її будинку підійшла невідома жінка і попросила склянку води. Під час розмови незнайомка сказала заявниці, що на неї «навели порчу» й отрібно очистити «брудні» гроші та золоті прикраси, які є в будинку. Пенсіонерка віддала шахрайці 1000 гривень та золоті сережки, після чого невідома пішла геть для нібито проведення обряду. За кілька годин заявниця зрозуміла, що її ошукали, та звернулася до поліції.

Дві жінки втратили кошти під час спроби оформити грошову допомогу на сумнівних ресурсах. 61-річна потерпіла перейшла за посиланням, де нібито мобільні оператори обіцяли безкоштовно поповнити рахунок. Жінка ввела особисті та дані банківської картки, після чого з її рахунку зникло 45000 гривень.

56-річна потерпіла у соціальній мережі прочитала інформацію про надання грошової допомоги постраждалим від війни, перейшла за посиланням, ввела дані банківської картки та втратила 15000 гривень.

44-річний житель Скадовського району, який нині перебуває за кордоном, вирішив через мережу Інтернет звернутися до вітчизняної приватної фірми для відновлення втрачених водійських документів. Чоловік знайшов сайт, на якому обіцяли відновити документи та попросили 32000 гривень завдатку. Заявник перерахував кошти, після чого на сайті перестали відповідати на його повідомлення, документи, звісно ж, ніхто не відновив.

49-річний чоловік втратив 15000 гривень, коли гадав, що допомагає родичці. У месенджер йому надійшло повідомлення від нібито племінниці, яка терміново просила гроші на лікування та надіслала номер рахунку. Без вагань схвильований чоловік перевів на рахунок кошти. Лише після цього перетелефонував племінниці та дізнався, що її акаунт зламали та від її імені діють шахраї.

За усіма фактами поліція відкрила кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство» ККУ.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29