В ООН оцінили збитки через підрив Каховської греблі

Значна частина шкоди, заподіяної підривом Каховської греблі в червні цього року, є незворотною, а зміни в навколишньому середовищі, спричинені цим інцидентом, можуть чинити серйозний негативний вплив на екосистеми та здоров’я людей протягом десятиліть. Про це йдеться в доповіді-дослідженні, опублікованій сьогодні, 26 жовтня Програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), повідомляє FREEДОМ.

“Екстрена екологічна оцінка прориву Каховської греблі, проведена на прохання уряду України, показала, що наслідки будуть відчуватися протягом десятиліть і вийдуть далеко за межі України. Під час дослідження, проведеного експертами з 13 наукових установ у Києві та за кордоном, використовувалася офіційна інформація, супутникові знімки та дані дистанційного зондування. При цьому наголошували на труднощах доступу до об’єкта досліджень, що перебуває в зоні бойових дій”, — ідеться в повідомленні на сайті ООН.

Експерти проводили оцінку у верхній і нижній течії річки. До уваги брали гідрологічний і геоморфологічний вплив, хімічне забруднення, відходи та екологічну шкоду, завдану територіям, що охороняються. Водночас автори дослідження не вказали в доповіді наслідки для іригації, постачання питної води та водопостачання промисловості, включно із Запорізькою атомною електростанцією, і пов’язані з цим наслідки для здоров’я людини.

На думку дослідників, буде потрібно ще кілька оцінок і значне фінансування, щоб усунути весь комплекс екологічних наслідків на всіх ділянках постраждалої території.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29