Списують гроші з карток: жителів Херсонщини попередили про шахрайські схеми з виплатами

Жителі Херсонщини втратили 35 тисяч гривень під час спроби отримати грошову допомогу на сумнівних сайтах.

Про це інформує Херсон 24 з посиланням на Поліцію Херсонської області.

За минулу добу поліцейські області зареєстрували два факти шахрайства з так званими «соціальними виплатами». Під приводом грошової допомоги від міжнародних організацій шахраї зняли з рахунків жителів Херсонщини усі заощадження. Люди взяли інформацію про виплати не з офіційних джерел, а перейшли за сумнівними посиланнями, після чого з їх рахунків зникли кошти.

Так, жертвою шахраїв стала 55-річна жителька обласного центру. В одній зі соціальних мереж вона прочитала повідомлення про виплати жителям деокупованих територій і одразу перейшла за посиланням. В процесі заповнення анкети жінка надала дані своєї банківської картки, на яку мали надійти виплати. Після виконання усіх вказівок з її рахунку зникли 20 тисяч гривень.

“За такою ж схемою втратив свої заощадження пенсіонер із Бериславського району. На сторінці в соціальній мережі він побачив оголошення про допомогу постраждалим унаслідок війни від «благодійного фонду», після чого заповнив анкету, вказавши пін-код пенсійної картки для зарахування допомоги. Наступного дня чоловік виявив відсутність на банківській картці 15 тисяч гривень”, – йдеться в повідомленні.

Відомості за цими фактами внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Як не стати жертвою шахраїв

Поліція звернулася до херсонців:

“Шановні громадяни! Аби убезпечити себе від подібних випадків, під час спілкування у месенджерах не переходьте за невідомими посиланнями. Коли заповнюєте платіжні форми, в жодному разі не вказуйте конфіденційні дані своєї банківської картки: термін дії, PIN-код та CVV-код. Беріть інформацію щодо фінансових виплат лише з офіційних джерел”.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29