Руйнування Каховської ГЕС може обмежити контрнаступ ЗСУ

На думку військових посадовців і аналітиків, руйнування Каховської дамби та електростанції, що призвело до повені на півдні України, ймовірно, обмежить можливості Києва в його контрнаступі, що починається.

Про це пише Financial Times.

У ніч на 6 червня війська РФ підірвали Каховську ГЕС у Херсонській області, традиційно переклавши провину на Україну.

Зокрема речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що це був “свідомий диверсійний акт української сторони, спрямований на позбавлення Криму води” та покликаний відвернути увагу від українського наступу.

Але українська державна гідроенергетична компанія “Укргідроенерго” заявила, що дамбу зруйнував вибух у машинному відділенні, а президент Володимир Зеленський заявив, що в цьому винні “російські терористи”.

“Фізично неможливо це якось підірвати ззовні — обстрілом. Було заміновано. Він був замінований російськими окупантами і підірваний ними”, – сказав він.

Деякі військові аналітики та українські офіційні особи кажуть, що терміни руйнування дамби є підозрілими, оскільки це значною мірою вигідно Росії, зриваючи плани українських військових почати контрнаступ на півдні та збільшуючи ймовірність наступу на схід, де РФ могла б зосередити свої війська. Російські війська не змогли досягти жодного значного прогресу на полі бою цього року після оголошення наступу в січні.

На кадрах, поширених у соцмережах, видно, як вода поглинула зруйновану дамбу та затопила міста та села на берегах Дніпра. Українська влада поспішила евакуювати десятки тисяч жителів підконтрольних уряду територій, які постраждали від повені.

Очікується, що Україна розпочне наступ на півдні, щоб спробувати прорвати та розірвати “сухопутний міст”, що з’єднує російську територію з окупованими Запорізькою та Херсонською областями, а також Кримським півостровом, який Росія окупувала у 2014 році.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29