Речниця ОК “Південь” надала актуальну інформацію про Херсонський напрямок

На Херсонщині російські окупанти перебувають не в абсолютно глухій обороні, бо вони розуміють, що розгорнуті ними спостережні пости, наприклад, на островах, потребують поновлення сил, бо українські захисники ведуть контрбатарейну роботу та знищують їхні потужності та розташування. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.

“Практично в кожному зведенні в нас фігурує знищення або спостережного пункту, або польового пункту боєпостачання, або пункту управління безпілотними літальними апаратами. І це все вкладається в загальну картину того самого контрнаступу, який усі очікують побачити в розгорнутому шоу-варіанті. Насправді це кропітка робота кожного дня. І знищення цих потужностей вимагає їх відновлення. Тому ворог скеровує річкою на віджатих у місцевого населення плавзасобах диверсійно-розвідувальні групи та логістичні групи, які намагаються підвести боєприпаси, навіть продукти, бронежилети, каски, яких теж не вистачає тим, кого відправляють на ці передові позиції. Ми продовжуємо їх знищувати, і практично в кожному зведенні в нас звіт за добу фігурує 1-3-5 човнів, таких переобладнаних плавзасобів, які ворог використовує”, — розповіла вона.

За словами Гуменюк, російські окупанти постійно змінюють свою концентрацію.

“Ми фіксуємо постійні маневри силами і засобами. З Херсонського напрямку перерозподіляються сили і засоби на Запорізький напрямок, там, де дійсно дуже гаряче і окупантів серйозно припікає наша робота. Але й Херсонський напрямок вони не поспішають оголювати, тому що контрбатарейна робота, яка відбувається з нашого боку, з правого берега, дуже сильно їх знесилює. П’ять великокаліберних гармат за цю бойову добу — це дуже великий результат, тому що якраз саме цими видами озброєння вони били по Херсону”, — сказала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь”.

Також зараз росіян дуже серйозно перепрофільовує їхнє військово-політичне керівництво на використання тактичної авіації, там, де вони застосовують керовані авіабомби. Переважно Бериславський район.

“І використання FPV дронів, які вони намагаються застосовувати по всій лінії взаємодії, по всій лінії зіткнення, оскільки це як альтернатива тій артилерії, яку ми вибиваємо з позицій. Дрони можуть діяти на більшій відстані. Тому, відсуваючи позиції сил окупаційних військ, ми розуміємо небезпеку і загрозу, яка перепрофілюється на повітряний простір”, — додала Гуменюк.

Вона зазначила, що ЗС РФ дедалі частіше застосовують дрони.

“І ми бачимо це і по протидії з напрямків Кінбурнської коси, наприклад. Там, де ми практично знищили всі вогневі позиції ворога на самому півострові. Вони намагаються зараз запускати саме дрони з вражальними елементами, оскільки тримати під контролем від них вимагають, а сил і засобів їм не вистачає”, — резюмувала Наталія Гуменюк.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29