Особисто закатував двох українців: СБУ повідомила про підозру “коменданту Херсонщини”

Служба безпеки України повідомила про підозру черговому російському окупанту. Російського полковника Віктора Бедрика, який обіймав посаду заступника командира 22-го армійського корпусу берегових військ РФ, підозрюють у вбивствах цивільних українців.

Призначений окупантами “комендантом Херсонщини” Бедрик особисто закатував до смерті у російських катівнях Херсона щонайменше двох українців. Подробиці повідомили в СБУ.

Особисто закатував двох українців: СБУ повідомила про підозру окупаційному “коменданту Херсонщини” Служба безпеки задокументувала злочини російського полковника Віктора Бедрика – заступника командира 22-го армійського корпусу берегових військ РФ, який вбивав цивільне населення України. На період окупації Херсона він став так званим “військовим комендантом Херсонської області” й виконував завдання Кремля щодо придушення руху опору в регіоні”, – зазначено у повідомленні.

“Виконувати завдання” Бедрик взявся єдиним відомим та зрозумілим для російських окупантів способом: найперше, що він зробив на новій “посаді”, – наказав облаштувати катівні у захопленому на той момент Херсоні.

Через них пройшли чимало цивільних жителів регіону.

“Рашисти звозили до застінків місцевих жителів, яких викрадали з приватних осель або прямо посеред вулиці, насамперед під час антиросійських мітингів. У камерах цих в’язниць людей били, застосовували до них струм, залишали без їжі та води, а також погрожували розстрілом”, – зазначили в СБУ.

Затримання та катування з допитами тривали від 3 до 10 діб. Як випливає з тексту підозри, оприлюдненого на сайті Офісу генерального прокурора України, людей погрозами та насильством змушували себе обмовляти.

“Під час катування ув’язнених примушували давати неправдиві відомості про себе та членів сім’ї, їм систематично погрожували вбивством, затриманням близьких та рідних. Є відомості, що Чичкан особисто застосовував фізичне насильство до потерпілих. 11 травня минулого року російські військові, перебуваючи в ДУ “Херсонський слідчий ізолятор”, затримали працівника установи. Протягом трьох діб його били і допитували в комендатурі четверо солдатів”, – йдеться у тексті підозри.

Одну з катівень за розпорядженням Бедрика облаштували у підвалі захопленої росіянами адмінбудівлі. У цій же будівлі розташовувався і “службовий кабінет” воєнного злочинця. Таке “сусідство” було не випадковим: Бедрикові, як випливає з подій у Херсоні під час окупації, подобалося і дивитися, як його підлеглі катують українців, і долучатися до катувань особисто.

“Встановлено, що Бедрик причетний до катування щонайменше 12 мирних жителів Херсонщини, які виступали проти окупаційного режиму РФ. Двох із цих потерпілих було закатовано до смерті. Щоб приховати воєнні злочини, російські загарбники записували у власних документах “судово-медичної експертизи”, що “знайшли” загиблих “уже мертвими посеред міста”. Через тортури та вбивства рашисти намагались зламати український супротив і змусити його учасників співпрацювати з агресором”, – зазначили в СБУ.

Перший відомий випадок вбивства Бедриком українця стався 10 червня 2022 року. Тоді, як зазначено у тексті підозри, в катівні “комендатури” від численних травм помер працівник ДУ “Північна виправна колонія №90”.

26 червня окупанти закатували до смерті ще одного чоловіка, дані щодо нього не розголошуються.

Також задокументовано злочини підлеглого Бедрика, російського військовослужбовця Олександра Чичкана, який був “наглядачем” за ув’язненими і виконував накази “коменданта” під його безпосереднім керівництвом.

Окрім того, задокументовано злочинну діяльність “наглядача” за ув’язненими – Олександра Чичкана, який є підлеглим Бедрика. Загалом у підпорядкуванні “коменданта” перебували 25 осіб, особи яких наразі не встановлено.

“На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Бедрику та його підлеглому Чичкану про підозру за ч. 2 ст. 28 та чч. 1, 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисників до відповідальності незалежно від місця їхнього перебування”, – зазначили в СБУ.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29