Наслідки теракту РФ на ГЕС: Каховське “море” перетвореться на річку, – НАН (КАРТА)

Через теракт російських окупантів на Каховській ГЕС водосховище стане рікою: у НАН опублікували карту з наслідками.

Про це інформує Херсон 24 з посиланням на пресреліз Національної академії наук.

Національна академія наук України інформує, що сумарний показник її площі станом на 5 червня становив 2061 кв км, 20 червня – 509,2 кв км – тобто 24% площі від початкового рівня.

За словами науковців, зараз спостерігається формування, а точніше, відновлення русла річки Дніпро.

«Таким чином, більша частина водосховища у засушливий період року пересихатиме, в вологий – наповнюватиметься водою. Це число – 6% площі водосховища, яка зайнята руслом – певним чином вказує на залишкові його характеристики. У кінцевому підсумку саме руслові процеси – формування чіткого русла, відділення від нього і висихання залишкових водойм – визначатимуть деградацію водосховища. І по суті, залишається не «площа водосховища», а площа русла», – пишуть у НАН.

Більша частина водосховища у засушливий період року пересихатиме, в вологий – наповнюватиметься водою. Детальну карту з наслідками можна побачити нижче.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29