На окупованій Херсонщині ліквідували колаборанта, який керував катівнею в Новій Каховці

17 березня ввечері неподалік від будівлі Ювілейної сільської ради на окупованій частині Херсонщині вибухнув автомобіль з 44-річним колаборантом з Нової Каховки Сергієм Москаленком.

Про це повідомляють численні українські телеграм-канали, а також Нова Каховка.City, посилаючись на власні джерела, передає Центр журналістських розслідувань.

До повномасштабної війни Москаленко мав власну приватну охоронну фірму «Ягуар», а в березні 2022 року став «начальником изолятора временного содержания» в незаконно створеному окупантами «Новокаховському відділі поліції» і був причетний до викрадень та катувань багатьох мирних жителів Каховського району.

За їхньою інформацією, автомобіль колаборанта підірвали ввечері 17 березня після того, як він від’їхав від будівлі Ювілейної селищної ради Херсонського району. Внаслідок вибуху окупанти посилили поліцейські заходи.

Поки є дві версії цієї ліквідації: Москаленко міг загинути завдяки партизанам, або ж через внутрішні розборки окупантів з місцевими колаборантами. Самі ж окупанти про загибель «начальника изолятора временного содержания» Нової Каховки поки не повідомляють. Перевірити цю інформацію з інших джерел ЦЖР поки не вдалося.

До повномасштабної війни мав приватну охоронну фірму «Ягуар». У березні 2022 року він почав добровільно співпрацювати з російськими окупантами і очолив ізолятор у захопленій загарбниками будівлі Каховського районного відділу поліції в Новій Каховці. На цій посаді він допомагав окупантам викрадати місцевих жителів і катувати їх.

«З березня 2022 року будівлі поліції перетворилася на катівню. Затриманих там били, катували електричним струмом. А щоночі російські військові і місцеві колаборанти виводили полонених до підвалу, ставили обличчям до стіни і стріляли в них із пістолета. Намагались стріляти над головою або біля вух. Так вони робили й зі мною. Після цих пострілів у мене був сильний шум у вухах, я майже нічого не міг чути. Деяких полонених вони розстрілювали по-справжньому. «Відповідав» за ці катування Сергій Москаленко», – розповів ЦЖР мешканець Нової Каховки, який перебував у катівні в будівлі поліції навесні 2022 року.

29 вересня 2022 року СБУ повідомила про підозру Сергію Москаленку. За скоєні злочини йому загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29