На окупованій Херсонщині бюджетників заганяють в «антидроновий батальйон»
15:06 23 Червня 2026
Вибір редактора
Представники окупаційних «адміністрацій» на захопленій частині Херсонської області почали проводити «роз’яснювальні бесіди» з працівниками бюджетної сфери, агітуючи місцевих чоловіків вступати до так званого «антидронового батальйону». Як повідомляє «IPC-Південь» із посиланням на російські джерела, насамперед ідеться про працівників Автодору, Облбуду та Фонду з управління багатоквартирними будинками.
Російська сторона заявляє, що головною темою цих зустрічей стало комплектування «добровольчого батальйону “БАРС-Херсон”», який окупанти планують використовувати для охорони критично важливих об’єктів та протидії безпілотникам. Бюджетникам розповідають про умови вступу, обіцяні соціальні гарантії, пільги для родин і особливості проходження служби.
На таких зустрічах, окрім керівника окупаційної «адміністрації», були присутні й представники незаконного «Военного комиссариата Херсонской области». Саме вони підтвердили, що всі охочі «захищати небо області» можуть просто на місці підписати контракт.
Наприкінці травня так званий «губернатор» лівобережної Херсонщини Володимир Сальдо заявляв про створення «добровольчих загонів» для боротьби з українськими БпЛА і запевняв, що місцеві чоловіки нібито масово йдуть підписувати контракти зі збройними силами рф. Однак теперішня кампанія з агітації бюджетників виглядає як пряме свідчення того, що з реальними «добровольцями» в окупантів, імовірно, не склалося.
“Міняю цукор на цибулю”: окуповані Олешки дожилися до натурального обміну.