“Відновлення” по-херсонськи: 611 тис. грн для новоствореної компанії на ремонт будівлі у червоній зоні

Актуально

Херсонський міський перинатальний центр уклав договір на проведення поточного ремонту гідроізоляції фундаменту з компанією, яка викликає серйозні питання щодо прозорості своєї діяльності та легітимності, повідомляє МОСТ.

Згідно з офіційною інформацією з системи публічних закупівель Prozorro, 9 травня адміністрація перинатального центру підписала контракт з ТОВ “Селентрейд” на суму 611 тисяч гривень. Відповідно до умов угоди, компанія зобов’язується завершити ремонтні роботи з гідроізоляції фундаменту одного з корпусів медичного закладу до 25 грудня поточного року.

Журналістське розслідування виявило, що ТОВ “Селентрейд” – це новостворена компанія, яка функціонує на ринку лише три місяці. За даними аналітичної системи YouControl, фірму було офіційно зареєстровано 21 лютого цього року в Черкаській області. Примітно, що вже у квітні юридичну адресу компанії було змінено на херсонську.

Попри свій короткий термін існування, ТОВ “Селентрейд” вже встигло отримати значний державний контракт – замовлення на ремонт укриття в Херсоні вартістю 3,7 мільйона гривень.

І керівником, і єдиним власником обох компаній є Руслан Миронюк, житель Черкаської області. Він також зареєстрований як фізична особа-підприємець із видом діяльності “будівництво житлових і нежитлових будівель”. Аналогічно до його компанії, у квітні Миронюк змінив свою реєстрацію з черкаської на херсонську адресу, після чого одразу отримав два додаткові підряди на ремонт укриттів у Херсоні.

Рзслідування виявило ще один цікавий факт: з квітня Руслан Миронюк став власником іншої компанії – ТОВ “Грін С Трейд”. Ця фірма була створена в листопаді минулого року в Києві. Її першою засновницею була Світлана Азарова, особа, яка, за попередніми дослідженнями журналістів, спеціалізується на створенні та продажу компаній. За останні роки вона заснувала понад 150 фірм, які згодом змінили місце реєстрації та власників.

Схожа схема з продажем і перереєстрацією спостерігається у випадку з ТОВ “Мегаплан Фаст” – компанією, яка нещодавно отримала державний контракт вартістю 55,9 мільйона гривень на будівництво підземної школи в Херсоні. Цю фірму також придбали у Світлани Азарової та перереєстрували на мешканця Білозерки Романа Матвєєва. Важливо зазначити, що цю закупівлю вже розслідують аудитори.

Описана ситуація з ТОВ “Селентрейд” та ТОВ “Мегаплан Фаст” має багато спільного з гучною справою ТОВ “Будпостач-СТСВ” – компанії, яка неочікувано з’явилася в Херсоні, отримала будівельні контракти на суму понад 300 мільйонів гривень, а потім зникла після того, як її керівника Олександра Новохацького затримали правоохоронці за підозрою у вимаганні коштів.

Особливо показовим є факт, що торік Руслан Миронюк розробляв кошторисну документацію для проєкту облаштування повітряної лінії електропередач, виконавцем якого мало стати саме ТОВ “Будпостач-СТСВ” на замовлення херсонського комунального підприємства “Сервіс-опт”.

“Зазначимо, що за версією правоохоронців, яка наразі знаходиться у стані дослідження і вивчення, підставні компанії, які без конкурсу отримують багатомільйонні підряди у Херсоні, належать харківʼянину Вадиму Глушку. Його ще нещодавно називали “гаманцем” вже колишнього начальника Херсонської МВА Романа Мрочка”,

– пише видання “МОСТ”.

Варто також зазначити, що будвля перинатального центру знаходитьяс по вул. Гоголя, 1, тобто у червоній зоні, під безпосереднім і постійним вогнем росіян. Тож 611 тис. грн планують витратити на ремонт будівлі, яку може бути зруйновано будь-якої миті.

slavik.lunio
Редактор