Оформити держпідтримку можна навіть на трьох корів: яку допомогу можуть отримати аграрії Херсонщини
16:05 20 Травня

В Україні діє низка програм підтримки аграріїв, а деякі з них стосуються лише Херсонщини. Тож місцевим фермерам не варто забувати про них. Про це у відеозверненні розповів перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій.
Допомога на утримання худоби
Чиновник повідомив, що 46 фермерських та селянських господарств області отримали перші півтора мільйони гривень на утримання корів, кіз або овець. Найближчим часом очікується друга хвиля подачі заявок на отримання цієї підтримки, тому фермери мають слідкувати за оновленням інформації від ОВА.
“Аби скористатися допомогою, необхідно мати у власності від трьох до ста голів корів або від 5 до 500 кіз чи овець. Вони мають бути ідентифіковані та зареєстровані відповідно до законодавства. Подати заявку можна через державний аграрний реєстр”,
– повідомив Бутрій.
Водночас чиновник звернув увагу, що право на отримання цієї підтримки мають лише ті фермери, які не отримували бюджетних коштів у 2024 році.
Компенсація за придбання техніки
Ще 10 аграріїв Херсонщини отримали компенсації за придбану вітчизняну техніку, додав Бутрій. Загалом їм вилатили 1,3 млн грн, що становить 25% вартості техніки. Фермерам не варто забувати й про цю програму.
Вирощування бавовника
Також уряд запроваджує програму підтримки для агровиробників, що вирощують бавовник, повідомив чиновник. Виплата складатиме 10 тис. грн за 1 гектар. Цією програмою зможуть скористатися лише аграрії Херсонщини, наголосив він.
Безкоштовна техніка для жнив
Крім цього стартував черговий етап благодійної програми “Жнива ранніх зернових культур-2025”, повідомив Бутрій.
“У її межах аграрії можуть отримати у безкоштовне користування комбайни, трактори та перевантажувачі”,
– зявив представник ОВА.
Подати заявку на цю програму можна до 23 травня, тож варто поспішити.
Ґрантові програми Mercy Corps
А ще працюють ґрантові програми від Mercy Corps, нагадав чиновник. За січень-лютий цього року погоджено 82 заявки на ґранти в 3 тис. дол., 8 заявок по 75 тис. дол. та 8 заявок по 150 тис. дол. І за цими заявками, стверджує Бутрій, фермери вже почали отримувати кошти, необхідні на закупівлю сільськогосподарської техніки.