На окупованій Херсонщині катастрофічно не вистачає медиків
21:05 27 Травня

Окупаційна влада в Херсонській області визнала критичну ситуацію з медичним персоналом у регіоні. За словами окупаційного “першого заступника міністра охорони здоров’я Херсонської області” Владіміра Ларіонова, забезпеченість лікарями в області становить лише 37% від потреб.
Критична нестача медичних працівників
У росії існує програма “Земський лікар”, яка полягає в залученні в провінцію на роботу медиків. На окупованій Херсонщині за цією програмою працює 47 спеціалістів – 36 лікарів та 11 працівників із середньою медичною освітою. Однак цього катастрофічно не вистачає. Ларіонов зазначив, що найбільша потреба у лікарях первинної ланки – дільничних терапевтах та педіатрах.
Окупаційний чиновник визнав, що до 2030 року регіону необхідно залучити близько 1,5 тисячі медичних працівників, що свідчить про масштаби кадрової кризи в галузі охорони здоров’я на захоплених територіях.
Спроби залучення персоналу грошовими виплатами
Намагаючись вирішити кадрову кризу, окупанти пропонують значні грошові стимули в рамках програми “Земський лікар”:
- 2 мільйони рублів для спеціалістів з вищою медичною освітою.
- 1 мільйон рублів для працівників із середньою медичною освітою.
Умовою отримання виплат є переїзд з населених пунктів з населенням понад 50 тисяч жителів до менших населених пунктів. За словами Ларіонова, практично всі населені пункти Херсонської області підпадають під цю категорію.
Визнання провалу окупаційної політики
Заяви окупаційного чиновника фактично підтверджують катастрофічний стан системи охорони здоров’я на захоплених територіях. Ларіонов відверто визнав, що
“матеріальний стимул – це один з аргументів, який допомагає залучити спеціалістів в наш регіон”,
що свідчить про небажання медиків працювати під окупацією.
Критична нестача медичного персоналу на окупованих територіях ставить під загрозу життя та здоров’я місцевого населення, яке фактично залишається без належної медичної допомоги через політику окупантів.