На Одещині створюють фейкову “Асканію-Нову”
13:05 22 Травня

Науковий персонал та тваринний фонд відомого біосферного заповідника “Асканія-Нова” можуть знайти новий дім у Бородінській громаді Болградського району, повідомила Бессарабія Inform. Легендарний заповідник, який належить до Національної академії аграрних наук України, наразі окупований росіянами.
Ініціативу щодо створення нового науково-дослідницького підрозділу на 70 гектарах землі оголосив голова Бородінської громади Іван Кюссе. За його словами, цей об’єкт має стати додатковою туристичною атракцією регіону.
Керівник громади повідомив, що наукові кадри заповідника вже покинули окуповану територію, залишивши лише технічних працівників.
«У мене минулої п’ятниці та в неділю були зустрічі з директором біосферного заповідника Віктором Шаповалом. Ми з ним плануємо, що знайдемо ділянку, яка стане підрозділом «Асканії- Нови», куди він зможе привести тварин з інших заповідників України та розмістити наукових співробітників»,
– пояснив Іван Кюссе.
Офіційне оформлення співпраці відбудеться вже найближчим часом. 10 червня депутати Буджацької селищної ради розглянуть на своєму засіданні Меморандум про партнерство між Бородінською громадою, заповідником “Асканія-Нова” та ГО “Rewilding Ukraine”.
Того ж дня планується прийняти рішення про виділення земельної ділянки для потреб переміщеного заповідника. Йдеться про 70 гектарів території в межах громади, які використовуватимуться для наукових досліджень.
У новому підрозділі працюватимуть фахівці з материнської “Асканії-Нови”, тоді як допоміжний персонал планують набирати серед жителів Бородінської громади. Це створить додаткові можливості для працевлаштування місцевого населення.
Іван Кюссе підкреслює, що проєкт матиме не лише наукове, а й туристичне значення для розвитку громади.
Втім, на Одещину зможуть релокувати лише науковий персонал та, імовірно, те професійне обладнання, яке встигли вивезти зі справжньої Асканії-Нови. Однак, очевидно, що в Одеську область не вдасться перемістити ункальний херсонський степ, його клімат, фауну та флору заповідника. Навіть тварин, як видно, планують привезти з інших заповідників.