Росіяни готуються залишити окуповані населені пункти Херсонщини, – Гуменюк

На Херсонщині у Новій Каховці Сили оборони спостерігають певну динаміку у діях російських військових і це означає, що вони готуються залишити тимчасово окуповані населені пункти.

Про це в ефірі національного марафону повідомила керівниця пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

“Це така народна прикмета — до чого вони готуються, ми усвідомлюємо, якийсь жест у своєму житті вони вже репетирують. І наразі ми спостерігаємо певну динаміку таких процесів. Те повідомлення, яке сьогодні пролунало, що вони залишають Нову Каховку — це ознака тактики, яку ми спостерігаємо у їх виконанні час від часу. Коли йшла мова про активні дії та звільнення правобережжя, ця тактика також дуже прозоро прослідковувалася”, — говорить Наталія Гуменюк.

За словами Гуменюк, перед тим, як залишити тимчасово окуповані населені пункти, російські військові починали посилено грабувати, пакувати свої валізи, відправляти на батьківщину до рідних усе, що змогли вкрасти, а також вони перевдягались в цивільний одяг.

Але, продовжує Наталія Гуменюк, усвідомлюючи, що українці перебувають в гібридній війні, також це може бути спроба психологічного впливу як на місцеве населення, так і на Сили оборони на протилежному березі.

“Російська армія усвідомлює, що ми продовжуємо зачищати ту смугу безпеки, про яку говоримо вже тривалий час — 20-30 кілометрів, де вони не мають розташовувати своє озброєння. Для того вони імітують своє зникнення з населеного пункту. Але ми знаємо, що це може чаїти за собою дуже велику загрозу. Вони можуть обстріляти цей самий населений пункт, не шкодуючи людей, звинуватити Сили оборони, а потім знову через пропаганду просувати наративи для свого електорату, що план, не реалізований за три дні, все ще триває”, — каже Гуменюк.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29