Зміна клімату і нові шкідники: що сталося на Херсонщині після теракту на Каховській ГЕС

На Херсонщині змінився клімат і з’явилися нові шкідники. Усе це стало результатом російського теракту на Каховській ГЕС та затоплення значної кількості територій.

Природа сильно реагує на зміни клімату, температур і вологи. Тож затоплення Херсонської області сприяло розвитку хвороб рослин. Про це розповів доцент кафедри ботаніки та захисту рослин Херсонського державного аграрно-економічного університету Іван Мринський під час прямого ефіру Медіаплатформи «Вгору».

За його словами, високий відсоток вологості послаблює рослини. Тому в населених пунктах, які були затоплені, наразі проблем із хворобами побільшало.

Появі нових шкідників сприяють і зміни клімату, які зараз спостерігаються. Йдеться про підвищення суми ефективних температур та скорочення безморозного періоду, каже Мринський.

«У межах Херсонської області ми спостерігали такого шкідника проблемного, як клоп жовто-буро-мармуровий, який при достатньо високій чисельності складе проблему при вирощуванні не тільки плодових, ягідних культур, а й овочевих культур також», – зазначає вчений.

Крім цього клопа, зафіксовані ще й такі шкідники: біла цикадка, малиновий кліщ, західний квітковий трипс, каштанова мінуюча міль.

«Наслідки діяльності каштанової молі, я думаю, ви бачили – це поява плям на листі, потім їхнє опадання. Це дійсно так. На цих шкідників потрібно звертати увагу», – додає Іван Мринський.

За словами науковця, він зі студентами намагається через соціальні мережі доносити інформацію до населення, щоб люди розуміли проблему та підшукували оптимальні спосіби захисту від шкідників.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29