За катування населення підозрюється «окупаційний голова Херсонщини» та шість учасників формування

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру голові окупаційної адміністрації Херсонської області та шістьом учасникам незаконного збройного формування – «Государственной службы безопасности Херсонской области».

За даними слідства, для збереження нелегітимної влади та підтримки її силовим шляхом окупаційний голова регіону забезпечував діяльність НЗФ – «ГСБ Херсонской области», фінансуючи цю силову структуру на мільйони російських рублів.

За допомогою підпорядкованого йому збройного формування здійснювався тиск на мешканців області. Одним із задокументованих фактів є відання наказу окупаційним головою про затримання та катування підприємця, аби змусити його перереєструвати бізнес за російським законодавством. Правоохоронцями ідентифіковано представників НЗФ – двоє «оперуповноважених» та четверо так званих «начальників відділів», серед них громадянин рф, який забезпечував фінансові операції та здійснював контроль і розподіл виділених рф грошей для збройного формування.

Діючи спільно, у змові з іншими військовослужбовцями держави- агресора, вони відшукували та затримували громадян України, проукраїнських активістів, противників окупаційної влади, інших цивільних осіб. Людей тримали у нелюдських умовах, до них застосовувалось психологічне та фізичне насильство, катування електричним струмом.

На підставі зібраних доказів окупаційному голові заочно повідомлено про підозру у фінансуванні не передбаченого законом збройного формування, відданні наказу про жорстоке поводження з цивільним населенням та вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 3 ст. 260, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Дії чотирьох учасників кваліфіковано як держзрада, участь у не передбаченому законом збройному формуванні, жорстоке поводження з цивільним населенням та вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України).

Так званому «головному фінансисту» інкриміновано участь у не передбаченому законом збройному формуванні (ч. 2 ст. 260 КК України). І ще одному – жорстоке поводження з цивільним населенням та вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснюється УСБ України в Херсонській області. Нагадаємо, раніше прокурори Херсонської обласної та Херсонської окружної прокуратур скерували до суду обвинувальний акт стосовно керівника НЗФ та ще восьми його учасників.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 20

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/c96031/public_html/kherson24.com/wp-content/themes/news/single.php on line 29